hgs  eokul   lgs   kyk  
  02.06.2023  

PBS Giriş Yapamıyorum! Ne Yapmalıyım?PBS'ye Giriş Yapamıyorum! Neden? Diye merak edenler için hazırladığımız sayfamızda ilk olarak söyleyebileceğimiz,artık Pbs giriş sistemi ekranı değişmiştir. Yeni pbs'ye nasıl ve nereden giriş yapılacak ve sistemde ne gibi değişiklik oldu merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyunuz...

“Daha önceden Personel Bilgi Sisteminde bulunan Sağlık Bakanlığı çalışanlarının sicil, terfi, hizmet puanı, izin vs. bilgilerine bundan sonra Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce geliştirilen ve (http://sbu2.saglik.gov.tr/personelIslemleri/) adresinde yer alan Personel Bilgi Formu sisteminden ulaşılacaktır. Personel Bilgi Formuna ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.Kura başvuru ve takip işlemleri Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılmaya devam edecektir.”

Personel Bilgi Sistemi (PBS) Giriş için Buraya Tıklayınız

Peki PBS Kayıt Nasıl Yapılacak?

Artık eski şifreler geçersiz olduğu için yeni kayıt yaptırılması ve bilgi sisteminin ona göre kullanılması gerekecektir. Sicil numaranızı bilmiyorsanız özlükten öğrenmeniz gerekecektir. Tc k,mlik ve sicil ile yeni pbs kayıt açarak sisteme girebilirsiniz.

Konular